Zebra Perde Yıkama

Zebra Perde Yıkama
ZEBRA PERDE YIKAMA

Zebra perde; stor perdenin bir çeşidi olan, çizgili görünümünden dolayı zebra ismini almış mekanik perde çeşididir. Hem gece hem gündüz kullanılabilirliğinden dolayı son dönemde en çok kullanılan perde çeşidi zebra perdelerdir. Yapısından dolayı çabuk kir tutmayan bu perdeler tozlanmaya elverişlidir.

Zebra perde yıkama tartışılan bir konudur. Bir görüş yıkanmaması, yalnızca silinerek temizlenmesi taraftarı olsa da stor perdeler grubunda yer alan bu perdenin yıkanması sağlık açısından şarttır. Zebra perdelerin de stor perdeler gibi mekanın kirlilik oranına göre ve eşit periyotlarla yılda iki ile dört kez arasında yıkanması gerekmektedir. Yıkama talimatına uyarak ve düzenli aralıklarla yıkanması, yıkama periyotlarının dışında kalan sürelerde tozlanan perdelerin özel temizleyiciler yardımıyla silinmesi perdenin ortalama ömrünü uzatacaktır. Fiyatı çok da ucuz olmayan zebra perdelerin ömrünün uzamasının ev ekonomisine ciddi katkılar sağladığı bilinmektedir.

Zebra perdelerin kumaşları genellikle %100 polyester iplikten üretilmektedir. Bu kumaşa çift taraflı apre kaplama sıvanarak zebra perde daha dayanıklı ve sert bir hale getirilmektedir. İçeriğindeki apre kaplamanın zarar görmesine sebebiyet vermesi dolayısıyla zebra perde yıkama işleminde ağartıcı kullanmak perdenin ömrünü ve kalitesini büyük oranda azaltmaktadır. Ağartıcı içerikli temizlik malzemelerinin bu perdelerin yıkanması esnasında kullanılmamasına özellikle dikkat edilmelidir.

Zebra perde yıkama işlemi sökülüp takılmasının zorluğu ve yapısının kırılganlığı sebebiyle güvenilir ve işinde uzman perde yıkama firmaları aracılığıyla yapılması gereken bir işlemdir.


Hizmetlerimiz

 • Blog Post Image
  Stor Perde Yıkama
  • 30 Ekim 2015

  Stor perde, bir alüminyum boruya kumaşın yaylı veya zincirli bir mekanizmayla rulo şeklinde sarılmasıyla çalışan bir sistemdir.

 • Blog Post Image
  Tül Perde Yıkama
  • 30 Ekim 2015

  Tül perde; ince ve transparan görünümlü, ipek, keten gibi çeşitleri bulunan perde çeşididir.

 • Blog Post Image
  Zebra Perde Yıkama
  • 30 Ekim 2015

  Zebra perde; stor perdenin bir çeşidi olan, çizgili görünümünden dolayı zebra ismini almış mekanik perde çeşididir.