Tül Perde Yıkama

Tül Perde Yıkama
TÜL PERDE YIKAMA

Tül perde; ince ve transparan görünümlü, ipek, keten gibi çeşitleri bulunan perde çeşididir. Ayrıca tül perdeler evlere şıklık sağlayan en nadide dekorasyon öğesidir. Evin dekorasyonuna uygun tül perde seçimi çok önemlidir. Bu denli öneme haiz olan tül perdenin yıkanması da seçimi kadar önem arz etmektedir.

Tül perde yıkama, bu perdelerin çabuk kirlenmesi ve kiri göstermesi sebebiyle çok önemlidir. Maliyeti yüksek olan bu perdelerin özenle yıkanarak ömrünün uzatılması ev ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır. Tül perde yıkama işleminin senede ortalama dört kez yapılması gerekirken günümüz şartlarında artan sigara kullanımı ve hava kirliliği sebebiyle daha çabuk kirlenen tül perdelerin yıkanma ihtiyacı daha sık olarak ortaya çıkmaya başlamıştır. Tül perdelerin zarafetinden ödün vermemesi için bu sürelere önem vermek gerekmektedir.

Tül perdeler, genellikle dokusunun çok ince olması sebebiyle ılık suda yıkanmalıdır. Ağartıcı içerikli temizlik ürünleri her ne kadar tül perdeleri görünüşte daha iyi temizliyor gibi dursa da aslında tül perdenin ömrünü kısaltmakta ve kalitesini düşürmektedir. Tül perde yıkama esnasında yanlış temizlik ürünlerinin kullanılması perdenin üst bölgesinde kalıcı kararmalara yol açabilmektedir. Olumsuz durumların önlenmesi için evlerin en nadide mücevheri olan tül perdelerin uzman firmalar aracılığıyla yıkanması en çok tercih edilen yöntem olmaktadır. Uzman firmalar aracılığıyla tül perde yıkama hem zamandan ve emekten tasarruf edilmesine hem de perdelerin ömrünü uzatması sayesinde ev ekonomisine büyük katkı sağlanmasına yardımcı olmaktadır.


Hizmetlerimiz

 • Blog Post Image
  Stor Perde Yıkama
  • 30 Ekim 2015

  Stor perde, bir alüminyum boruya kumaşın yaylı veya zincirli bir mekanizmayla rulo şeklinde sarılmasıyla çalışan bir sistemdir.

 • Blog Post Image
  Tül Perde Yıkama
  • 30 Ekim 2015

  Tül perde; ince ve transparan görünümlü, ipek, keten gibi çeşitleri bulunan perde çeşididir.

 • Blog Post Image
  Zebra Perde Yıkama
  • 30 Ekim 2015

  Zebra perde; stor perdenin bir çeşidi olan, çizgili görünümünden dolayı zebra ismini almış mekanik perde çeşididir.