Stor Perde Yıkama

Blog Title
STOR PERDE YIKAMA

Stor perde, bir alüminyum boruya kumaşın yaylı veya zincirli bir mekanizmayla rulo şeklinde sarılmasıyla çalışan bir sistemdir. Stor perde kumaşları ham kumaş olmamaktadır. Özel makinelerle sıvama apresi verilerek kumaşın sertleşmesi sağlanmaktadır. Piyasada stor perdede birçok renk ve model çeşidi bulunmaktadır.

Toz tutmayan perde olarak da bilinen stor perde eğer mekan tozlu değilse toz ve leke tutmamaktadır. Buna rağmen günümüz şartlarında bu özel perdelerin bile leke tutması kaçınılmaz olacaktır. Bu sebeple stor perde yıkama yılda iki ile dört kez arasında yapılması gereken bir temizlik ritüeli olmuştur. Ancak kumaşı ve mekanizması sebebiyle evde kişisel imkanlarla yıkanması neredeyse imkansızlaşan bu perdelerin güvenilir firmalar aracılığıyla yıkanması stor perdenin kullanım ömrü açısından daha uygun olacaktır. Stor perde yıkamada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, kumaşın kırılabilirliği hususudur. Bu perdenin yıkanma işleminde kumaşın fazla yıpranmaması gerekmekte, aksi takdirde kırılma ve katlanmalara sıkça rastlanabilmektedir.

Stor perde, hem sağlığınız hem de evinizin şıklığı açısından yılda en az iki kez yıkanmalıdır. Stor perdenin kumaşında yahut mekanizmasında herhangi bir arıza veya tahribat meydana gelmemesi için bu yıkama işleminin güvenli ve işinde uzman firmalarca yapılması çok önemlidir. Ev şıklığının en büyük göstergelerinden olan, villa perdesi olarak sıklıkla kullanılan stor perdelerin ömrü ortalama dört yıl olabilirken temiz bir ortam ve kaliteli yıkama firmaları aracılığıyla yıkanması sayesinde bu süre altı yıla kadar çıkabilmektedir.


Hizmetlerimiz

 • Blog Post Image
  Stor Perde Yıkama
  • 30 Ekim 2015

  Stor perde, bir alüminyum boruya kumaşın yaylı veya zincirli bir mekanizmayla rulo şeklinde sarılmasıyla çalışan bir sistemdir.

 • Blog Post Image
  Tül Perde Yıkama
  • 30 Ekim 2015

  Tül perde; ince ve transparan görünümlü, ipek, keten gibi çeşitleri bulunan perde çeşididir.

 • Blog Post Image
  Zebra Perde Yıkama
  • 30 Ekim 2015

  Zebra perde; stor perdenin bir çeşidi olan, çizgili görünümünden dolayı zebra ismini almış mekanik perde çeşididir.